Headerbild

Kategorier

Tack för årsmötet!

2024-03-20 i Allmänt

Vi tackar alla medlemmar som deltog vid årsmötet för ert närvarande och givande diskussioner gällande klubbens framtida utveckling. Nu jobbar vi vidare mot klubbens 100-årsjubileum!

Glädjande nog deltog även representant från Kanotförbundet, Danny Hallmén för att dela ut diplom och medalj till medlemmar i klubben för deras arbete för att främja kanotsporten i Sverige. Jan-Erik Johansson, Jan Jaanpark, Conny Edholm, Jörgen Westerlind, Ulrika Lindén, Anders Andersson, Pär Lindén och Helena Kask är de som fick ta emot detta. Vi säger stort grattis till det, och tackar för allt ni och alla andra medlemmar gör för att på olika sätt främja kanotklubben!

Protokoll från årsmötet läggs ut senare.

Adress

Nyköpings Kanotklubb Brandholmsvägen 58 61164 Nyköping

Kontakt

E-post: nyk.kanotklubb@telia.com

Drivs med KlubbenOnline

Logga in